Nabídka
Ostatní
Prodejní doba:
Zahradnictví
Po - Pá 8:00 - 16:30 hod.
Sobota 8:00 - 12:00 hod.
   
Mechanizace
Po - Pá 8:00 - 16:30 hod.
Sobota zavřeno
 

VÝHODA VARI SYSTÉMU - JEDEN MOTOR NA VŠECHNY PRÁCE!

Srdcem stavebnicového systému je pohonná jednotka HONDA s řidítky a automatickou odstředivou spojkou. Ta slouží k pohonu dvou základních převodových skříní – DSK-316 a DSK-317. Pohonnou jednotku lze velice jednoduchým způsobem přendat z jedné převodové skříně na druhou. Tímto rozdělením převodových skříní si může zákazník z naší obchodní sítě odvézt stroj sestavený prodavačem přímo dle jeho požadavků.

acrobat   Malotraktory VARI katalog          Více podrobných informací na VARI

malo1

malo2

malo3

 

Pro sečení a komunální práce potřebujeme malý a velmi lehký stroj, který se musí vejít pod keře na zahradě, nesmí poškodit trávník a musí s ním být snadná manipulace. To splňuje převodová skříň DSK-316 s aktivním vývodem. Je kompaktní a lehká a práce s ní je velice pohodlná. Rychlá výměna adaptérů pomocí aretačního kolíku dovoluje používat tuto sestavu celoročně pro veškeré komunální práce, jako je sečení, mulčování, zametání, srhnování a obracení sena, odhoz a úklid sněhu. Při práci na velkých plochách lze pro usnadnění práce připojit sulku AV-1 s odpruženou sedačkou a brzdou.

Pozn.: Sulku AV-1 nelze připojit k převodové skříni DSK 316/PSVN.
Třírychlostní převodová skříň se zpátečkou DSK 317 je určená pro orbu, kde potřebujeme těžký stroj s velkými koly a dobrou adhezí. Orební jednotka, která má hmotnost 250 kg, umožňuje orbu až do hloubky 18cm. Ke stroji lze připojit oboustranný nebo jednostranný pluh, vyorávací radlice, radličkový kypřič, stavitelný smyk, hřebové brány, kombinátor, hrobkovací radlice , shrnovací radlice a vyklápěcí návěs, který je schválen pro provoz na místních komunikacích (viz. akční sety). Jednoduchou výměnou tažné nápravy za sestavu kypřících nožů získáme rotační kypřič o záběru od 25 do 115cm s možností volby kypřícího ústrojí dle typu půdy (lehká, středně těžká - úhlové nože, těžká - kopinaté nože).

Žádný univerzální stroj nemůže ve výkonové třídě 4 - 6 HP splnit tak protichůdné požadavky zákazníků. Právě díky čtyřicetileté zkušenosti používá firma VARI koncept jedné pohonné jednotky a dvou převodových skříní. To umožňuje praktické řešení všech požadavků zákazníka pro práci na poli, zahradě, ve skleníku nebo profesionálům v komunálních službách při údržbě a úklidu malých a středně velkých pozemků.

 

malo4

malo5

malo6

malo7

malo8

malo9VARI ECONOMIC
Stavebnicový systém VARI ECONOMIC vychází (jak název napovídá) z osvědčeného VARI systému s převodovou skříní DSK 317. Oproti klasickému VARI má ale několik odlišností. Hlavním rozdílem jsou menší a lehká osmipalcová kola na tuhé nápravě. Jelikož jsou tyto kola pro orbu moc lehká, dají se jednoduše vyměnit za mohutná orebná kola pomocí aretačního kolíku. Stejným způsobem můžeme na převodovou skříň nasadit kypřící nože a dostaneme rotavátor o záběru 95 cm. Jelikož má VARI ECONOMIC jiné poloosy, nemůžeme toto jmenované příslušenství zaměnit za příslušenství pro klasické VARI (viz obr. níže). Dalším rozdílem jsou řídítka, které nelze stranově vyklápět. Jelikož mají řidítka jiné přichycení k motoru, má VARI ECONOMIC i svou pohonnou jednotku.

VARI ECONOMIC je tedy jednodušší a lehčí verzi VARI systému, který ovšem vykoná ty samé práce. Můžeme ho tedy použít pro veškeré obdělávání půdy i pro přepravu nákladu. Ke stroji totiž lze připojit oboustranný nebo jednostranný pluh, vyorávací radlice, radličkový kypřič, stavitelný smyk, hřebové brány, kombinátor, hrobkovací radlice , shrnovací radlice a vyklápěcí návěs, který je schválen pro provoz na místních komunikacích (viz. akční sety).

economik2

economik1

Základem systému VARI ECONOMIC je pohonná jednotka HONDA GCV 160 ECO a převodová skříň DSK 317.1/S (pro VARI ECO).
| Autor: redakce | Vydáno dne 26. 03. 2011 | 4402 přečtení | Počet komentářů: 1521 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek